Прваци Србије у кошарци!!!

Učenice OŠ”Petar Kočić” iz Inđije izborile su prvo mesto na republičkom prvenstvu u košarci održano u sportskoj hali na Srebrnom Jezeru.

Pionirke osnovnih škola takmičile su 07.03.2023. u grupi od četiri pobednika međuokruga, izborivši prvo mesto u grupi finalnu utakmicu odigrale su 08.03.2023. godine

U prvoj utakmici u grupi pionirke OŠ”Petar Kočić” iz Inđije savladale su ekipu OŠ”Ljupče Španac” iz Bele Palanke rezultatom 26:14, u drugoj utakmici grupe pobedičle su ekipu OŠ”Kralj Milutin” iz Gračanice rezultatom 44:10 a plasman prvog mesta u grupi i pravo na borbu za zlato izborile su pobedivši ekipu OŠ”Stevan Sremac” iz Sente.

U utakmici za prvo mesto ekipa OŠ”Petar Kočić” savladala je ekipu OŠ”Olga Milošević” iz Smederevske Palanke rezultatom 18:12 i postale DRŽAVNI PRVACI u košarci.