Дечија недеља

Дечија недеља 2018.

01.-07. 10. 2018.

„Моје је право да живим срећно и здраво“

– за одрастање без насиља

Поводом Дечије недеље у нашој школи биће организоване разне активности које ће се спроводити током целе недеље.

Заједничке активности:

1. Ликовни конкурс на тему „Загрљај“
  2. Ликовни конкурс на тему „Омиљена животиња“ – поводом светског дана заштите животиња.

Радове предати до 28.09.2018. наставници Божици Марчетић

1. Акција „Деца – деци“, прикупљање хигијенског и школског прибора – учествују сви ученици школе.
  2. Хуманитарна акција : Чеп за хендикеп

Активности по данима.

Понедељак:

-Уређење централног паноа везано за мото Дечије недеље и паноа поводом Светског дана заштите животиња / наставница Божица Марчетић

-Новинарска секција наше школе биће гости локалних медија. Тема разговора обележавање дечије недеље у нашој школи и уједно промоција осталих активности/ Љиљана Лемајић и Наташа Косановић.

-Прилог на школском сајту Дечија недеља  у ОШ „Петар Кочић“ – Александар Мамић

-Креативна радионица – цртање, сликање и вајање / Јасмина Драгутиновић

-Гост песник у другим  и трећим разредима Радислав Јовић

-Прваци цртају испред школе

Уторак:

-Седница Ђачког парламента: „Бонтон“/ Александра Милићевић

-Уређење паноа од стране Ђачког парламента на изабрану тему

-Радионице од првог до четвртог разреда на тему „Бонтон“.

-Гостовање ученика четвртог разреда код предшколаца у нашој школи/ Смиљка Марјановић

-Посета првих разреда Градској библиотеци

Среда:

-Дан отворених врата – посета деце локалним службама – председнику Општине или службама за бригу о деци, пријем, представљање, разговор, питања, предлози; / директор школе

-Размена играчака унутар одељења од првог до четвртог разреда

-Предавање педагога школе на тему везану за борбу против насиља/Тијана Ђуричић

Четвртак:

-Изложба кућних љубимаца у дворишту школе у 11:00 часова

Напомена: Искључиво донети мале животиње/ могу и мачке и мањи пси/ Драгана Мазињанин, Драгана Долинић, Александра Живковић у сарадњи са учитељицама.

-Посета  Дому за старе у Руми „Мостови међу генерацијама“ / Наташа Косановић и Светлана Дамњановић

-Акција „Књига за школску библиотеку“ / сви ученици

-Радионица предмета грађанско васпитање „Борба против пластичних кеса“ / Милица Ђођевић

Петак:

-Посета Дому за старе у Инђији / Анка Мрђа и Марија Алфировић

-Спортске активности од првог до осмог разреда.

-Гостовање песника Миломира Арсића/ по договору

-Одлазак песника у школу у Љукову

Сви предвиђени програмски садржаји могу бити померени због проблема у организацији или лоших временских прилика, али ће бити реализовани у току Дечије недеље када се за то стекну одговарајући услови.